Os der arbejder i administrationen

Telefonnummer til administrationen: 33 18 19 99
Skoleservice (man, ons, tors kl15-16): 33 18 19 89
Billetsalg og butik: 33 12 12 24
Spørgsmål om Astronomi og Rumfart: astronomi@tycho.dk

 

Anne Bach Norvin

Event og sekretariat

anne@tycho.dk

 

Annemarie Leth Reymann

Chef for butik, billetsalg og entré

alr@tycho.dk

 

Bent Nielsson

Lydtekniker

bent@tycho,dk

 

Filip Floks

Skoleservice - studentermedhjælp

skole@tycho.dk

 

 

Jacob Sørensen

Teknisk chef

jacob@tycho.dk

 

Jens Larsen

Inspektør

jens@tycho.dk

 

Katrine S. Rasmussen

Formidler

katrine@tycho.dk

 

 

Mette Broksø Thygesen

Adm. Direktør

mbt@tycho.dk

 

 

 

Mikkel Theiss Kristensen

Skole & Formidler

mikkel@tycho.dk

 

Susanne Møller Nielsen

Webansvarlig og grafisk designer

susanne@tycho.dk

 

 

 

Bogholderi

kreditor@tycho.dk

 

Tina Ibsen

Astrofysiker & formidlingschef

tii@tycho.dk